Acil Durum Gıda Malzemeleri Stoğu Ve Pişirme

Depremden sonra hayatta kalabilmek için gıda da su kadar önemlidir. Psikologların belirttiklerine göre ciddi bir duygusal travma geçiren insanlar yaşamaktan vazgeçebilir ve hatta bunu takip eden depresyonlardan dolayı ölebilirler.

Psikolojik olarak normal ve sağlık bir beslenme felaketin sonucu olarak meydana gelen duygusal travmayı azaltabilir; bu nedenle insanlara, bir felaket anında kullanmak üzere stok ettikleri malzemelerinin miktarının, mümkün olduğunca normal günlük hayatlarında tükettikleri miktarı karşılamaya yetecek kadar olmasını tavsiye ediyoruz. Stok edilen gıdalar depolamaya uygun tipte olanlardan seçilmelidir. Gıdaların en az dayanacakları süre buzdolabı olmadan 6 ay olmalıdır.

Bu yazının sınırlı kapsamı çerçevesinde bir acil durum gıda depolama programını uygulamak için gerekli olan bütün gerekli bilgileri verebilmek oldukça güçtür. Bireylerin ihtiyaçları ve zevkleri son derece değişkendir. Eğer normal bir insandan çok daha küçük veya daha cüsseliyseniz, stoklarınızı burada önerilenlerden farklı olarak ayarlamak isteyebilirsiniz. Buradaki bilgiler acil bir durum için gıda stoğu yapmak isteyen insanlara bazı fikirler vermek amacıyla önerilmiştir. ALINMASI GEREKEN ŞEYLER İÇİN BİR ALIŞVERİŞ LİSTESİ OLUŞTURMA AMACI GÜDÜLMEMİŞTİR. Her kategoride ihtiyaç duyulacak olandan daha fazla gıda listeye dahil edilmiştir. Ailenizin ihtiyaçlarını ve zevklerini göz önüne alın.

STOKLARI DEĞİŞTİRMEK

Stokları her ALTI AYDA bir değiştirmek son derece önemlidir. Bunun nedeni her şeyin altı ayda bir bozulacağı veya çürüyeceği için değildir. Fakat, stokları yenilemeyi normal alışkanlıklarınızın bir parçası haline getirmek zorunda olmanızdan dolayıdır. Değiştirmeyi hatırlamanın en kolay yolu, enerji tasarrufu nedeni ile saatlerin ileri veya geri alındığı zamanlarda stoklarınızı yenilemektir. Unutmayın, SAATLERİNİZİ AYARLADIĞINIZDA, STOKLARINIZI DA DEĞİŞTİRİN. (Saatlerin bu geri veya ileri alınma zamanlarının, aynı zamanda duman detektörlerindeki bataryaların değiştirilme zamanları olduğunu da hatırlayın.)

Bu işlemi gerçekleştirmeyi düşünme sizin için ne kadar kolay olursa, onu sürekli yapma konusunda da o kadar eğilimli olursunuz. Stoklarınızı değiştirdiğinizde onları kaldırıp atmayın. Mutfağınıza koyun ve kullanın. Her şey çöpe gitmek zorunda değildir.

UNUTMAYIN : Stoklarınızı değiştirmek bataryaları, gıdaları, sularınızı, ilaçlarınızı (özel olarak hazırlanmış veya eczanelerde satılan standart ilaçlar) kapsamalı fakat bunlarla sınırlı kalmamalıdır. Aynı zamanda kullanırken yangın söndürücünüzü kontrol etmeyi ve sallamayı da unutmayın.

8/10/2019

Talebiniz başarıyla iletildi. En kısa sürede geri dönüş yapılacaktır. Teşekkürler

ÜCRETSİZ KEŞİF

Siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına; hiç bir ücret talep etmeden keşif için sizleri ziyaret ediyoruz.

© Copyright 2019 - Beyazlar Mimarlık