Aile Deprem Planı Çevrenizi Tanıyın

EVDEKİ EN GÜVENLİ YER: Bir deprem sırasında ağır mobilyalardan, ev aletlerinden, büyük camlardan, ağır cisimler taşıyan raflardan ve şömine gibi duvar kaplamalarından uzak durun. Bu tür cisimler düşebilir veya kırılabilir veya yaralanmanıza sebep olabilir. Eğer eşyalarla dolu değil ise, bir koridor evdeki en güvenli yerdir. Mutfaklar ve garajlar en tehlikeli yerlerdir. Aynı zamanda her odadaki en güvenli yerleri de öğrenin. Şiddetli bir deprem sırasında bir yerden başka bir yere gitmek güç olabilir.

ÇIKIŞLAR VE ALTERNATİF ÇIKIŞLAR: Evinizde ve iş yerinizde Acil durumlarda dışarı çıkmak için kullanılabilecek bütün muhtemel yolları öğrenin ve bilin. Acil bir durumda sadece sizin için mümkün olabilecek çıkışlar keşfetmeye çalışın.

KAPATMA VALFLERİNİN YERLERİ: Su, gaz ve elektrik için kapatma valflerinin nerede olduklarını öğrenin,bunların nasıl kullanılacağını öğrenin. Eğer emin değilseniz bunları sağlayan firmalarla irtibata geçin

ÖZEL ÖNLEMLER ALIN

YAŞLI, SAKAT VEYA TEDAVİ ALTINDA OLAN ŞAHISLAR: Bu insanlar bir deprem sırasında hareket etmekte zorluk çekebilirler. Gerekirse onları tahliye etmek için birini görevlendirin. Aynı zamanda özel yiyecek ve ilaçlara da gerek duyabilirler. Bu tür özel ihtiyaçlar için bir kaç günlük stok bulundurun.

DİLİNİZİ KONUŞAMAYAN ŞAHISLAR : Dilinizi konuşamayan şahıslar bilgi için genellikle ailelerine ve arkadaşlarına güvenirler. Eğer bir deprem sırasında, birbirlerinden ayrı iseler yardıma ihtiyaç duyabilirler. Dilinizde yazılmış kimlik, adres ve özel istekler belirten acil durum bilgi kartları hazırlayın.

EV HAYVANLARI : Bir depremden sonra, hayvanlarınız ile ilgilenmekten önce kendi güvenliğiniz ile ilgilenmelisiniz. Hayvanlar için ekstra su ve yiyecek depolamak her zaman için iyi bir fikirdir. Bir deprem meydana geldikten sonra onları evin içerisinde güvenli bir yerde muhafaza ediniz. Eğer tahliye edilirseniz, onları acil durum sığınağına sokmanıza izin verilmeyecektir.

19/9/2019

Talebiniz başarıyla iletildi. En kısa sürede geri dönüş yapılacaktır. Teşekkürler

ÜCRETSİZ KEŞİF

Siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına; hiç bir ücret talep etmeden keşif için sizleri ziyaret ediyoruz.

© Copyright 2019 - Beyazlar Mimarlık