Cemiyetinizi Tanıyın

POLİS VE İTFAİYE: En yakında bulunan polis karakolunun nerede olduğunu öğrenin. Büyük bir deprem meydana gelmesinden sonra yerel itfaiye istasyonlarının muhtemelen günlerce boş ve kilitli olacağından haberdar olun.

Hasar ile sonuçlanan bir depremden sonra, bulunduğunuz yerlerde acil durum sığınakları ve geçici tıbbi merkezler kurulacaktır. Bölgenizin planlarını öğrenmek için yerel ve devlet Acil Durum Büroları ile irtibata geçiniz.

CEMİYET PLANLARI: Komşularınızı ve yeteneklerini öğrenin. Bir depremden sonra birbirinize yardım edebilirsiniz. Ayrıca bir depremden sonra cemiyetinize yardım etmek için nereye gideceğinizi de öğrenin. Harici acil durum yardımı gelene kadar günler geçebilir. Birbirinize yardım etmek son derece önemlidir.

BULUŞMA PLANI

TEKRAR BİRARAYA GELME PLANI: Aile bireylerinizle nerede buluşacağınızı ve nasıl bir araya geleceğiniz hakkında bir plan yapın. Eğer aile fertleri birbirlerinden ayrılırlarsa temas kurmak için bulunduğunuz yerin dışında yaşayan birisini seçin. Uzun mesafe telefon hizmetleri muhtemelen şehir içi hizmetlerden daha önce tamir edilecektir. Depremden hemen sonra telefonu kullanmayın ve şehir içi konuşmaları da yalnızca acil durumlar için yapın.

PLAN SORUMLULUKLARI: Bir depremin meydana gelmesinden sonra göz önüne alınacak çok şey vardır. Herkese özel görevler tayin ederek, aileniz, arkadaşlarınız ve komşularınızla bir plan yapın. Bir depremin meydana gelmesinden sonra, etrafta dolaşmanın zor olabileceğini düşünerek, her şahsın görevlerinin bulunmaları muhtemel olan yerlerle ilgili olmasını sağlayın.

MESAJ BIRAKILABİLECEK BİR YER BELİRLEYİN: Aile fertlerinin birbirleri için mesaj bırakabilecekleri ev dışında güvenli bir yer belirleyin. Bu şekilde davranmakla, birbirinizden ayrılır ve evin içinde kalamayacak duruma düşerseniz, aileniz sizi bulabilmek için nereye gideceklerini bileceklerdir. Evde olmadığınızı herkese bildirmek istemezsiniz. Bu nedenle bu yer, güvenli ve gizli olmalıdır. Örneğin, bir kaldırım taşının altı, bir teneke kutunun içi, arka bahçede bir yer vs.

21/9/2019

Talebiniz başarıyla iletildi. En kısa sürede geri dönüş yapılacaktır. Teşekkürler

ÜCRETSİZ KEŞİF

Siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına; hiç bir ücret talep etmeden keşif için sizleri ziyaret ediyoruz.

© Copyright 2019 - Beyazlar Mimarlık