Deprem Acil Durum Aydınlatması

Bir depremin meydana gelmesinin ardından en çok karşılaşılan problem el fenerinizi bulmaktır. Bütün aile fertlerinizin yataklarının başucunda bir el feneri bulundurduklarından emin olun. Son derece kıymetli bir ışık kaynağı da elektrikler kesilince otomatik olarak yanan ışıklardır. Fiyatları 10$ - 20$ civarındadır ve duvardaki prize takılırlar. Elektrikler kesildiğinde otomatik olarak yanarlar.

Ailenizin ihtiyaçlarını dikkatli bir şekilde gözden geçirin ve aydınlatma malzemeleri satan mağazada cimrilik yapmayın. Acil durum aydınlatması gece yapılan arama ve kurtarma çalışmalarında son derece önemlidir.

Özellikle depremden sonra herhangi bir gaz sızıntısı ihtimali varsa kibrit veya mum KULLANMAYIN.

Acil Durumlarda Kullanılacak Uygun Işık Kaynakları:

Bütün aile fertleri için el fenerleri

Ev için batarya ile çalışan lambalar

Yedek bataryalar (her altı ayda bir değiştirmeyi unutmayın)

Elektrik enerjisi kesildiği zaman otomatik olarak yanmaya başlayan lambalar. Duvarda fişe takılı olarak bırakılan tipler.

Kimyasal olarak ışık yayan çubuklar.

Gaz/propan lambaları (artı kibrit, alev gömleği ve yakıt)

Portatif Elektrik Jeneratörü (artı yakıt): otomobillerde kullanılan normal benzin ile çalışan tipten alırsanız, çalıştırmak için aracınızın deposundan çektiğiniz benzini kullanabilirsiniz. Bir sifon hortumu da Jeneratör ile birlikte bulundurulmalıdır. İhtiyaçlarınız için yeterli güce sahip bir jeneratör satın alın. 200 watlık bir ampul, bir kampı okumaya yetecek kadar aydınlatabilir. Isınma veya serinleme amacıyla kullanmak çok elektrik tüketimine sebep olur. Elektrikli cihazlar için yüksek güçteki bir jeneratöre ihtiyaç vardır.

2/10/2019

Talebiniz başarıyla iletildi. En kısa sürede geri dönüş yapılacaktır. Teşekkürler

ÜCRETSİZ KEŞİF

Siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına; hiç bir ücret talep etmeden keşif için sizleri ziyaret ediyoruz.

© Copyright 2019 - Beyazlar Mimarlık