Çalışanlar

Ev ve işyeri için bir eğitim ve teyakkuz programı meydana getiriniz. Ailelerin de bu işe ilgi göstermelerini teşvik ediniz.

Çalışanlarınızın evde ve işyerinde hazırlıklı bulunmalarını teşvik ediniz.

Her çalışana tehlikeler, güvenlik uyarıları, acil durum planları ve malzemeleri ile ilgili olarak özel talimatlar veriniz.

KOMŞULAR

Komşularınızın ne yaptığından haberdar olun. Onların yapacakları girişimler sizin evinizi tehlikeye atabilir. Komşularınızın potansiyel proplemlerine ilişkin planlar yapmak zorunda kalabilirsiniz.

SICAK SU ISITICINIZI GÜVENCE ALTINA ALMAK

Bir deprem meydana gelmesi durumunda su ısıtıcınızın yerinden oynamasını önlemek için onu duvara ve zemine sağlam bir şekilde tespit etmeniz gerekir. Su ısıtıcınızın yerinden oynaması gaz veya su boruların kırılmasına yol açabilir ve aksi taktirde depremden hiç bir zarar görmeden kurtulabilecek olan evinizi mahvedebilir. Aynı zamanda gazla çalışan ev aletlerinize bağlanan gaz borularınızın mevcut esnek modellerden olmasını sağlayın.

DUVARI İŞARETLEYİNİZ : Keçe uçlu bir markör ile su ısıtıcısını, tepesinden altı inç aşağısından ve termostat kontrol vanasının dört inç yukarısından işaretleyiniz. Bu işaretleri su ısıtıcısının arkasındaki duvara taşıyınız.

TAKOZLARI YERLEŞTİRİNİZ : Takozları su ısıtıcısının arkasındaki duvara yerleştirip işaretleyiniz, takozları su ısıtıcısından 24 inç daha geniş olarak işaretleyiniz. Ucuz elektronik takoz bulucular yerel nalburlarınızda mevcuttur. Takozlar merkezden merkeze 16 inç aralıkla yerleştirilir.

BORUCU BANDININ EN ÜST ŞERİDİNİ TESPİT ETMEYE BAŞLAYINIZ : Tankın tepesinden başlayınız. Kullandığınız en uzaktaki takozu belirleyiniz ve buna 3/16 inçlik bir kılavuz deliği açınız. Borucu bandının bir ucunu duvara tespit etmek için rondelayla birlikte 5/16 inç x 2 1/2 inçlik bir ağaç vidası kullanınız. (madeni borucu bandını kullanınız, yeni plastik borucu bandını kullanmayınız).

BORUCU BANDINI TANKIN HER İKİ YANINDA YER ALAN EN AZ İKİ TAKOZA TESPİT EDİNİZ : Borucu bandını bir sonraki takoza taşıyıp işlemi tekrarlayınız.

BANDI, TANKI TAMAMEN ÇEVRELEYECEK ŞEKİLDE SARINIZ : Borucu bandını tankın etrafına sarınız. Arkadan başlayıp bandı arka taraf boyunca sarıp ön tarafa ve tekrar arka tarafa sarınız. Böylece bant bir çember oluşturacaktır.

BORUCU BANDININ DUVARA TESPİTİNİ EN AZ İKİ TAKOZA DAHA UYGULAYARAK TAMAMLAYINIZ : Bandın duvar takozuna tespit işlemini tekrarlayınız. Bandın gevşek olmamasına, gergin tutmaya dikkat ediniz.

BÜTÜN İŞLEMİ ALT TANK KAYIŞI İÇİN TEKRARLAYINIZ :

Bütün işlemi yeniden tankın altı için tekrarlayınız.

TANKIN ARKASINA YANMAZ BİR TAMPON YERLEŞTİRİNİZ:

Bu, tankın duvara doğru hareket etmesini önleyecektir.

Tamponu, takozlara tespit ediniz.

İŞİ; SU ISITICISININ AYAKLARINI DÖŞEMEYE TESPİT EDEREK TAMAMLAYINIZ: Su ısıtıcısının bulunduğu zemine su ısıtıcısının ayaklarını tespit etmek için tırnaklara açı veriniz.

22/10/2019

Talebiniz başarıyla iletildi. En kısa sürede geri dönüş yapılacaktır. Teşekkürler

ÜCRETSİZ KEŞİF

Siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına; hiç bir ücret talep etmeden keşif için sizleri ziyaret ediyoruz.

© Copyright 2019 - Beyazlar Mimarlık