Duvar Tasarımında Renk Geçişleri

Online iç mimarlık tüyoları veren iç mimarlar, duvar tasarımı konusunda kararsızlık yaşayanlara önemli fikirler veriyor. Duvarda iki farklı boya kullanmak isteyen ancak renk uyumu konusunda kararsızlık yaşayanlar, iç mimarlık desteği ile dengeli bir görüntü yakalayabiliyor. Evinizde yapacağınız tüm değişikliklerde renklerin belirleyici olduğunu unutmayın. Alt tarafı duvar deyip olduğu gibi bırakmak yaptığınız dekorasyonu geri plana itebilir. Renk uyumu eşyalarla birlikte ayarlandığında dekorasyonunuz daha zevkli ve şık hale bürünebiliyor. Duvar renginizde değişikliğe gitmek istiyorsanız eğer önerilerimiz şöyle;

Turkuaz Mavisi ve Krem

Yazlık evlerde ve yaylalarda çok tercih edilen duvar tasarımında öne çıkan renk kombini Turkuaz & krem oluyor. Turkuaz mavisinin canlılığı, krem renginin sakinliği dengeli bir uyum oluşturuyor. Duvar tasarımı yaparken seçilen renklerin dengeli olması gerekiyor. Krem renginin hâkim olduğu duvarlara Turkuaz renk perdeler, yastıklar, çiçekler, avizeler eşlik edebilir. Duvar tasarımında esas olan duvar rengi değil, duvardaki renklerle kullanılan eşyalar birbirine uyumlu olmalıdır.

Haki Yeşil & Hardal Sarısı

Haki yeşil ve hardal sarısı yan yana geldiğinde müthiş bir denge kuruyor. Ana renk olarak hakiyi seçebilir, tek bir duvarı ya da kolonları hardal sarısına boyayabilirsiniz. Duvar tasarımında daha hareketli bir yapı tercih etmek istiyorsanız eğer fotoğraf köşesi oluşturabilirsiniz. Duvar dekorasyonu yaparken obje, kitap rafları ve fotoğraflardan yararlanmanızı öneririz.

Limon Sarısı & Beyaz & Yeşil

Limon sarısı enerjik bir ortam yaratmak isteyenlerin tercihi oluyor. Limon sarısını desteklemek ve uyumlu bir görüntü oluşturmak içinse yeşil ve beyazdan yararlanabilirsiniz. Örneğin yaparken krem rengi duvar boyası tercih edebilir; yeşil ve sarıyı perdelerde kullanabilirsiniz. Böylece yaptığınız duvar tasarımını genele yaymış olursunuz.

Gri & Kahverengi

Daha ağır, sade, dingin bir atmosfer yaratmak isteyenlerin ilk aklına gelen renkler kahverengi tonları oluyor. Kahverengiyi tek başına kullanmak boğucu olabileceği için yanında gri veya krem rengini kullanmanızı öneriyoruz. Örneğin salon dekorasyonu yaparken gri, kahverengi ve krem ağırlıklı boya ve eşya seçimi yapabilirsiniz. Duvarlarda kahve tercih ettiyseniz eşyalarda griye, krem rengine yönelebilirsiniz.

18/5/2019

Talebiniz başarıyla iletildi. En kısa sürede geri dönüş yapılacaktır. Teşekkürler

ÜCRETSİZ KEŞİF

Siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına; hiç bir ücret talep etmeden keşif için sizleri ziyaret ediyoruz.

© Copyright 2019 - Beyazlar Mimarlık