Duvar Tasarımı Nasıl Olmalı?

Ev dekorasyonu yapılırken genellikle duvarlar için sadece hangi renk olması gerektiği yönünde bir değişim gerçekleştiriliyor. Evin bölümlerini oluşturmada etkili duvarlar, aslında dekorun bütününü oluşturan önemli alanlardır. Sadece rengine karar verip boyamak iç mimarinin uygulandığı bir ev tasarımında zayıf kalıyor. Duvar tasarımı tıpkı bir odayı baştan aşağı değiştirmek, dekore etmek gibi ele alınmalıdır. Duvar dekorasyonu yaparken odaların iç tasarımı dikkate alınmalıdır. Örneğin klasik bir dekorasyonda bu tarza hitap edecek duvar kağıtları kullanılabilir, obje olarak tablolardan yardım alınabilir. Duvar rengi seçiminde eşya ve dekorasyon yoğunluğuna göre seçim yapılabilir. Çok yoğun bir odaya dengeyi kurması açısından daha sakin, dinlendirici renkler öneriliyor. Bu tip detaylar ile ev dekorasyonu çalışması bütünde başarıya ulaşır.

İlgi çekici duvar tasarımları

Duvar rengi, duvara asılacak fotoğraflar, objeler evde yaşayan kişi ya da kişilerin ruh halini etkileyebiliyor. Bu nedenle dekorasyona zenginlik katacak bir duvar dekoru hazırlarken abartıya kaçmamak ve en ideal rengi seçmek gerekiyor. Online ev dekorasyonu fikirlerine bakarak güzel bir duvar görüntüsünü oluşturmak isteyenler için renkli, şık, canlı öneriler bulunuyor. Fotoğraflardan hoşlanan, anılarını göz önünde tutmak isteyenler için boydan boya fotoğraflarla kaplı duvar tasarımı oluşturmak mümkünken odaya derinlik katmak ve aynı zamanda modern bir hava oluşturmak isteyenlere ise irili ufaklı aynalar yardımcı oluyor. Duvarın büyüklüğüne ve iç tasarıma göre fotoğraf, ayna, tablo, süs eşyası, aileye ait özel anılar, mini kitaplıklar, raf sistemleri duvarlarda şık bir dekorasyon oluşturulmasını sağlıyor.

Duvar rengi seçiminde dikkat edilecek unsurlar

  • Güneş görmeyen ya da az gören karanlık odaların duvar rengi seçiminde açık renkler öneriliyor. Beyaz, krem, bej, kum beji gibi renkler en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.
  • Oturma odası, yatak odaları ve salon dekorasyonu gibi alanlarda odanın kullanım amacına ve eşyaların renk yoğunluğuna bağlı renk seçilmelidir.
  • Tek bir tarzı doğrudan yansıtan dekorasyon çalışmalarında tarza uygun renkler tercih edilmelidir. Örneğin klasik bir tarzın olduğu odaya canlı bir renk pek uymayabilir.
  • Çocuk odası tasarımı yapılırken çocukların ruhsal gelişimi göz önünde bulundurularak yumuşak renkler tercih edilmelidir.
  • Yatak odasında uyku döngüsünü destekleyecek rahatlatıcı, huzurlu, yumuşak tonlarda renkler seçilmelidir.
12/5/2019

Talebiniz başarıyla iletildi. En kısa sürede geri dönüş yapılacaktır. Teşekkürler

ÜCRETSİZ KEŞİF

Siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına; hiç bir ücret talep etmeden keşif için sizleri ziyaret ediyoruz.

© Copyright 2019 - Beyazlar Mimarlık