Vehbi Bey / Güzelce

Proje Özellikleri

Konum:

Olea Sitesi / Güzelce

Bitiş Tarihi:

2019

Güzelce’de boş arsa üzerine havuzlu villa inşaatımıza, öncelikle ruhsat alımını, mimari, mekanik ve elektrik projelerimizin çizimini tamamlayarak başladık. Görselliği güçlendirmek ve projenin son halini başlamadan sunabilmek için 3 boyutlu çizimi görselleştirerek tamamladık.

Yapı ve yüzme havuzu için hafriyat çalışmasından sonra kaba inşaatı tamamladık. Yüzme havuzunun izolasyon ve seramik kaplama çalışmasını gerçekleştirdik. Denge deposu, makine dairesi, motor ve teknik odaları, bodrum katında yapı ile ortak alanda konumlandırdık. Elektrik ve su tesisatını yaptık.

Çatı, yapısal olarak dış etkenlere maruz kalan kısımdır. Bu sebep ile çatı izolasyonu çok önemli bir konu olmuştur. Çatı izolasyonu yapıyı atmosferik olaylardan, su, ve ısıdan koruması için kullanılır. Bu uygulamalar sırasında dikkatli ve ölçülü çalışmak çok önemlidir. Özel ölçülerde çıtalar kesilerek çerçeve oluşturuldu. Çerçevelerin arasına su iticiliği iyi bilinen taş yününü ısı ve ses yalıtımı sağlaması için uyguladık. Denizin 1km çevresindeki yapıların çatılarında alüminyum kullanılan çatı ömürleri 10-15 yıl; çinko kullanılan çatı ömürleri 40-50 yıldır. Çatının estetik görüşünü korumasının yanı sıra dayanıklı olan birbirine kenetlenen sandviç paneller ile kapladık.

Form başarıyla gönderildi. En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır. İyi günler dileriz.

SİZİ ARAYALIM

Talebiniz başarıyla iletildi. En kısa sürede geri dönüş yapılacaktır. Teşekkürler

ÜCRETSİZ KEŞİF

Siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına; hiç bir ücret talep etmeden keşif için sizleri ziyaret ediyoruz.

© Copyright 2019 - Beyazlar Mimarlık